Fiat 500e

elektromobil Fiat 500e

Fiat 500e – stylový elektromobil z Kalifornie

Designová ikona s italskými kořeny, kterou si zamilujete na první pohled!

Elektromobil Fiat 500e je velice svižné auto, které se všude vejde a dobře se nabíjí i z domácí zásuvky.

Třídveřový elektromobil Fiat 500e s malinkatým kufrem je ideální elektroauto pro dvoučlennou posádku. Po městě se ale dá „poskočit“ i ve čtyřech dospělých s nákupem.
Při sklopení zadních sedadel nabízí Elektromobil Fiat 500e příležitostně kufr využitelný i na větší náklady.

Fiat 500e uveze překvapivě hodně

My jsme v elektromobilu Fiat 500e převázeli okna, včelstva nebo dokonce i třímetrové desky. 🙂 Pokud ale máte strach, že je Fiátek příliš malý elektromobil, podívejte se spíše na Chevrolet Spark EV nebo Chevrolet Bolt EV.

Fiat 500e je ideální elektromobil s denním nájezdem kolem 100 km,
tedy na takové to městské „poskakování“.

Elektromobil Fiat 500e dává na českých silnicích ekonomicky největší smysl ze všech elektromobilů. Vyniká výborným poměrem ceny, komfortu, životnosti a nákladů na provoz. Cena vozu se velmi blíží spalovací verzi Fiat 500, a tak se pro jízdu po městě rozhodně vyplatí. Navíc nabízí nejvyšší výkon ze všech verzí Fiat 500 (111 koní, 200 N/m) a také nejvyšší výbavy příslušenství. Není problém přiblížit se dojezdové vzdálenosti 200 km na nabití a to např. i díky topení pomocí tepelného čerpadla, které ušetří až 60% energie topení.

elektromobil Fiat 500e

Po nákupu elektromobilu Fiat 500e už vás čekají jen samá příjemná překvapení, co se nákladů týče. Údržba bude naprosto minimální! Elektromobil Fiat 500e je totiž oproti spalovacímu o mnoho jednodušší a spolehlivější. Běžná životnost elektromobilů přesahuje i milion najetých kilometrů, přičemž servisují se v autorizovaných servisech Fiat. Nákladově tedy i po započtení kupní ceny, provozu a servisu půjde o jedno z nejlevnějších aut vůbec.

fiat 500e dojezd
Dojezd až 130 km v zimě a 180 km v létě (klimatizace) není nijak málo. Ani se spalovacím Fiatem 500 totiž určitě nebudete vyrážet na dovolenou do Chorvatska. Jde o auto do města. Navíc v období kdy ani netopíte a ani neklimatizujete lze ujet ještě i o něco dále.

 

Kalifornská továrna Fiat vyrábí řadu spalovacích vozů, na jejichž prodeji má majoritní ekonomický zájem. Dle tamní legislativy však musí 10% produkce vozů být zcela bez emisí. Fiat je tedy nucen vyrábět značné počty kusů tohoto elektrického 500e. Výsledkem je přebytek, který automobilka řeší prodejem aut jakoby ojetých i když je diskutabilní, jestli opravdu jezdila a případně jak moc, když přímo automobilka vypouští ze závodu ojetiny. Jejich stav totiž odpovídá obvykle novým vozům, až na stav tachometru.

O ceně konkrétního nabízeného elektromobilu Fiat 500e vás rád poinformuje náš partner. V ceně jím dodávaných elektromobilů je zajištěn dovoz, prověření původu a plná evropská homologace vozidla.

Plná homologace (včetně např. výměny zadních svítidel, kvůli mlhovce apod.) je u elektromobilu Fiat 500e velice důležitá! Někteří prodejci elektromobily dovážené z USA pouze „přihlásí“, což může mít za následek problémy při následné kontrole na STK, o tom Vám také můlžeme povyprávět z vlastní zkušenosti.

Elektromobil Fiat 500e v pěkném stavu po importu z USA a kompletní homologaci je možné pořídit za cenu kolem 360.000,- Kč.

Více se o elektromobilu Fiat 500e můžete dočíst v článcích:

elektromobil Fiat 500e

Fiat 500e – technická data

Rozměry DxŠxV 3617 x 1628 x 1527 mm

Motor 83 kW elektromotor bez převodů (111 HP, 200N/m točivý moment)

Akcelerace 8,8 s (0 – 100 km/h)

Baterie 24 kWh Lithium-Ion kapalinou chlazené (97 článků)

Max. rychlost 142 km/h

Dojezd léto až 180 km (klimatizace), bez klimatizace lze prodloužit až 200 km

Dojezd zima až 140 km

Hmotnost 1352 kg (extrémně nízké těžiště, výjimečná stabilita i bezpečnost)

Výbava eSport (kožená sportovní sedadla, 15“ litá kola, navigace TomTom, nejvyšší výbava pro Fiat 500)

Výběr barev karoserie oranžová metalíza, bílá metalická perleť, antracit, retro světle modrá, černá

Výběr barev interiéru bílý s koženými potahy, černý s koženými potahy

Brzdy rekuperační brzdy všech 4 kol + kotoučové brzdy s ABS a stabilizačním systémem

Odpružení sportovně laděné

Doplňky k výběru panoramatická střecha, rádio s velkým dotykovým displejem

Počet sedadel 4

Čas nabíjení 4 hod. (AC 6,6 kW, 400V)

Životnost baterie záruka 8 let (nedojde k poklesu kapacity baterie pod 70%, za podmínek správného nabíjení a užívání baterie dle návodu)

Další info o výbavě:

Pohon předních kol (FWD), asistent při rozjedu do kopce, trakční kontrola, kontrola stability, ABS všechna kola, systém proti krádeži, bezklíčové dveře (jen některé verze), panoramatická střecha (jen některé verze), klimatizace, vytápění tepelným čerpadlem, elektrické ovládání oken, posilovač řízení, tempomat, stereo AM / FM, MP3 (jeden disk), USB pro nabíjení a přehrávání MP3 (jen některé verze), rádio s velkým dotykovým displejem (jen některé verze), satelitní navigace Sirius XM (nutno přehrát standardní evropské mapy TomTom), Bluetooth, ovládání hlasem Blue & Me telematika, parkovací senzory, vyhřívaná sedadla, automatická denní světla, mlhovky, zadní spoiler, litá kola 15“, 7x airbag (přední, boční, kolenní).

Fiat 500e

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?
NAPIŠTE NÁM TADY A TEĎ!

    BASEBALL SHOP - Eshop a prodejna s baseballovým a softballovým vybavením.