Aktuality

elektro-auta-brno.cz

archiv aktualit elektromobil

Archiv aktualit

(řazeno od nejstašího příspěvku k nejnovějšímu)

20. října, 2021  |  Elektro auta pro město Brno a okolí

Elektromobilita je téma, které dnes hýbe světem. Někteří lidé bijí na poplach a „zachraňují“ klasická benzínová auta. Automobilky se snaží „urvat“ něco pro sebe z koláče potenciálních elektro-zákazníků. Politici se předhánějí ve slibech a proklamacích o tom jak změní svět.

24. října, 2021  |  Nabíjení elektromobilu v Brně a okolí

U malých elektroaut do města, s pravidelným nájezdem do 100 km za den je nejpohodlnější a asi i nejrozumnější nabíjet doma („ze zásuvky“) přes noc.

28. října, 2021  |  Jak za nabíjení elektromobilu v Brně platit?

Pokud máte štěstí, podaří se Vám svoje elektroauto nabít zdarma, o možnostech nabíjení v Brně jsme psali v článku o nabíjení elektromobilů v Brně.
Na nabíjení zdarma se ale nedá spoléhat a pak nastává otázka, jak za nabíjení elektroauta platit? Varianty jsou opět různé a my se opět zaměřujeme zejména na nabíjení elektromobilů v Brně.

1. listopadu, 2021  |  Způsoby nabíjení elektromobilů a typy nabíjecích konektorů u elektroaut

Nebudeme si hrát na elektrospecialisty, ale zkusíme jednoduše a srozumitelně vysvětlit základní pojmy ohledně nabíjení elektromobilů a ukážeme Vám jednotlivé typy napájecích konektorů u elektroaut.

5. listopadu, 2021  |  Jaké kabely si k elektromobilu pořídit?

Ohledně způsobů nabíjení elektromobilů a také jednotlivé typy nabíjecích konektorů u elektroaut jsme se snažili stručně popsat v našem předchozím článku „Způsoby nabíjení elektromobilů a typy nabíjecích konektorů u elektroaut„. Nyní se pokusíme doporučit jaké nabíjecí kabely a redukce si k elektromobilu pořídit.

7. listopadu 2021   |  V Česku je 1525 dobíjecích bodů, na jeden připadá devět elektromobilů

Zdroj: https://www.novinky.cz/auto/clanek/v-cesku-je-1525-dobijecich-bodu-na-jeden-pripada-devet-elektromobilu-40376230 | 27. 10. 2021, 11:49 | Marek Bednář
V Česku je aktuálně na 799 dobíjecích stanicích pro elektromobily evidováno 1525 dobíjecích bodů, na jeden tak připadá devět elektrických vozidel. Proti loňsku počet dobíjecích bodů stoupl o 247, tedy o 16,2 %.

 

archiv aktualit elektromobil

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?
NAPIŠTE NÁM TADY A TEĎ!

    BASEBALL SHOP - Eshop a prodejna s baseballovým a softballovým vybavením.